2021 Mid Year Grading Promotions

Congratulations goes out to the following members, that have successfully completed their grading examinations, during May and June 2021.

ROKUDAN – 6 Dan Black Belt
Takashi Shigeeda – Wellington Dojo
Richard Halson – Wellington Dojo

YONDAN – 4 Dan Black Belt
Paul Congreave – Tauranga Dojo
Diedrik Oomens – Hombu Dojo
Stefank Sklenka – Beijing Dojo
Feng Jinhui – Tianjin Dojo
Christopher Barker – Brisbane Dojo
Chris Lineham – Canterbury
Steve Redmond – Canterbury

SANDAN – 3 Dan Black Belt
Connie Toia – Wellington Dojo
Liu Guang – Tianjin Dojo
William Chorley – Brisbane Dojo
Edmond Tinn Yew Ow – Singapore
Daniel Wai Keong Chan – Singapore
Ruby Ruichun Wang – Singapore

NIDAN – 2 Dan Black Belt
Ben Gadsby – Tauranga Dojo
Malcolm Struthers – Wellington Dojo
Rilke Comer – Wellington Dojo
Yang Yexin – Beijing Dojo
Mike Walker – Rangiora Dojo
Brendan Carter – Brisbane Dojo
Sean Lowry – Canterbury
Zana Collins – Canterbury

SHODAN – 1 Dan Black Belt
Michael Cameron – Rangiora Dojo
Yuki Sugawara – Rangiora Dojo
Julie Harding – Motueka Dojo
Neil Smith – Ramarama Dojo
Keiko Hara – Ramarama Dojo
Julie Saulue – Ramarama Dojo
Sergei Shostak – Howick Dojo
Keith Irvine – Hamilton Dojo
Pavel Lemniteskiy – Brisbane Dojo
Richard Wise – Canterbury

IKKYU – 1 Kyu Brown Belt
Solomon Sommerfeld – Motueka Dojo
Dylan Carruthers – Howick Dojo
Charlie O’Brien – Waitakere Dojo
Lisa O’Brien – Waitakere Dojo
Greg Bacchus – Hombu Dojo
Dylan Carruthers – Howick Dojo
Charlie O’Brien – Waitakere Dojo
Daniel Edmonds – Waitakere Dojo
Lisa O’Brien – Waitakere Dojo
Huang Chenkuang – Beijing Dojo

NIKYU – 2 Kyu Brown Belt
Jeremy Bertenshaw – Rangiora Dojo
John Fahey – Rangiora Dojo
Angus Mills – Motueka Dojo
Tony Kralev – Hombu Dojo
Chris Moran – Waitakere Dojo
Marc England – Tauranga Dojo
Wang Yi – Beijing Dojo
Lu Zanyang – Beijing Dojo
Christopher Collins – Canterbury
Leighton Jones – Ashburton Dojo
Leigh Berg – Selwyn Dojo
Andy Blazey – Canterbury

SANKYU – 3 Kyu Brown Belt
Isabelle Salmon – Wellington Dojo
Darren Mead – Rangiora Dojo
Yas Sugiura – Rangiora Dojo
Mitchell Archibald – Motueka Dojo
Zoe Machon-Holloway – Motueka Dojo
Norah Pham – Hombu Dojo
Cassie Carruthers – Howick Dojo
Marius Grundlingh – Howick Dojo
Helen Perry – Howick Dojo
Eric Van Dam – Ramarama Dojo
Fa-Kang Li – Ramarama Dojo
Ben South – Dunedin Dojo
Claudio Zanin – Tauranga Dojo
Xie Longqian – Beijing Dojo
Li Jing – Beijing Dojo

YONKYU – 4 Kyu White Belt
Cara Anscombe – Wellington Dojo
Cameron McDonald – Rangiora Dojo
Mica Wilson – Rangiora Dojo
Millen Wood – Rangiora Dojo
Sophie Scholes – Rangiora Dojo
Shane Bankien – Hombu Dojo
Joone Tan – Waitakere Dojo
Olive Hopcroft – Waitakere Dojo
Sofia Witten-Hannah – Waitakere Dojo
Caitlin Hamilton – Whangaparaoa Dojo
Chihiro Booth – Dunedin Dojo
Michelle Anderson – Dunedin Dojo
Darcy Thwaites – Tauranga Dojo
Karl Yuris – Hamilton Dojo
Vitaly Paramonov – Beijing Dojo
He Jiaxin – Beijing Dojo
Fang Zheng – Beijing Dojo
Alexandra McKubre-Jordens – Canterbury

GOKYU – 5 Kyu White Belt
Ethan Griffin – Rangiora Dojo
Caleb Head – Nelson Dojo
Susan van der Plank – Nelson Dojo
Bichuan Fu – Hombu Dojo
Evelyn Salim – Hombu Dojo
Nathan Salim – Hombu Dojo
Eliana Bantas – Henderson Dojo
Erika Peebles – Waitakere Dojo
Gary Davis – Whangaparaoa Dojo
Lawrence Liu – Whangaparaoa Dojo
Sophie Hong – Whangaparaoa Dojo
Alex Bacchus – Devonport Dojo
Max Wilson – Ramarama Dojo
Tony Tamatea Tauranga Dojo
Jenny Houliston – Selwyn Dojo
Kate McKenzie – Selwyn Dojo
Adam Skelton – Canterbury
Erik Brogt – Canterbury
Cyril Humphrey – Ashburton Dojo
Takuto Takahashi – Canterbury
Jeffrey-Ian Bootsma – Canterbury
Christine Pitcaithly – Canterbury
Marika Pitcaithly – Canterbury
Asuka Ueda – Canterbury
Yoko Ueda – Canterbury
Michael Dinh – Canterbury

ROKKYU – 6 Kyu White Belt
Alex Bacchus – Devonport Dojo
Benjamin Mansell – Devonport Dojo
Harrison Bacchus – Devonport Dojo
Jared Barton-Hills – Devonport Dojo
Lucas Aga-Mendousse – Devonport Dojo
Anne-Marie Perchec – Hombu Dojo
Marion Reichert – Hombu Dojo
Bob Leeming – Howick Dojo
Sasa Tane Witten-Hannah – Waitakere Dojo
Carl Palmer – Rangiora Dojo
Aden Thompson – Rangiora Dojo
Thomas Malin – Rangiora Dojo
William Amtmann – Rangiora Dojo
Aspen Purdom – Rangiora Dojo
Corbin Cameron – Rangiora Dojo
Ariana Greer – Motueka Dojo
Arielle Eleanor Maritz – Motueka Dojo
Fin Mouat – Dunedin Dojo
Scott Mouat – Dunedin Dojo
Mani Catanach – Tauranga Dojo
Daysie Jane Tamatea – Tauranga Dojo
Leng Hui – Beijing Dojo
Chen Pei – Beijing Dojo
Zhang Zhehao – Beijing Dojo
Chris Bower – Selwyn Dojo
Charlotte Bell – Ashburton Dojo
Louie Gilbert – Canterbury
Pavlos Palaiologos – Canterbury